Jak naladit televizní programy bez poplatků

Nalaďte si a sledujte televizní programy bez poplatků

Vysílací síť č.4-Multiplex 4 (MUX 4):
V současné době šíříme v této síti tyto televizní programy:
Nova Action, Nova Gold, Nova 2, PRIMA COMEDY CENTRAL, JOJ Family, TV RELAX a TV REBEL. 

Přechodová síť 13 (PS 13):
V současné době šíříme v této síti tyto televizní programy:
Nova, Nova Cinema, Nova Action, Nova Gold, Nova 2, PRIMA COMEDY CENTRAL, JOJ Family, TV RELAX a TV REBEL. 

 

  

      

            

 

Vysílací síť 24-Multiplex 24 (MUX 24):   
Aktuální strukturu televizních programů, které šíříme v této síti najdete na  www.multiplex24.cz

 

Jak naladit televizní programy vysílané v zemském vysílání
v Multiplexu 4 (DVB-T) a v Přechodové síti 13 (DVB-T2):

Set-top boxy
Stejně jako u předchozího přechodu z analogového na zemské televizní digitální vysílání DVB-T, tak i u přechodu na vysílání ve standardu DVB-T2 lze změnu přijímače vyřešit koupí certifikovaného set-top boxu s novým standardem DVB-T2/HEVC, který připojíte k vašemu televizoru  a zvolíte v "Menu" "Automatické ladění". 

Televizory

Certifikovaný televizor DVB-T2/HEVC je řešením pro příjem zemského televizního digitálního vysílání DVB-T2. Televizor DVB-T2/HEVC vám umožní přijímat programy i ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Stačí jej připojit k anténě a zvolit v "Menu" "Automatické ladění". Přijímač sám najde a uloží všechny televizní stanice v dosahu vaší přijímací antény. Pokud máte tzv. "chytrý televizor" a kvalitní připojení k internetu, můžete přijímač připojit k síti a rozšířit si programovou nabídku o tzv. hybridní vysílání (HbbTV), jehož prostřednictvím se lze dostat k archivu pořadů jednotlivých televizních stanic, video bonusům, speciálním televizním kanálům a doplňkovým službám přímo na vaší televizní obrazovce.

Individuální televizní antény
Pokud používáte svoji vlastní anténu, ať už venkovní na střeše nebo za oknem, případně pokojovou, nebudete muset v souvislosti s přechodem na nové televizní vysílání DVB-T2 ve většině případů pravděpodobně nic měnit. Venkovní antény nebude nutné ve většině případů natáčet jinými směry, protože nové vysílání bude dostupné ze stávajících vysílačů zemského digitálního televizního vysílání. Pokud se přeci jen ve vašem případě objeví nějaké problémy kontaktujte servisní firmu, která působí ve vašem regionu. Pokud žádnou takovou servisní firmu neznáte kontaktujte náš Help Desk, kde se vám naši proškolení zaměstnanci budou snažit poradit s řešením nebo výběrem servisní firmy, která působí ve vašemu regionu.

Společné televizní antény

Pokud používáte pro příjem zemského televizního digitálního signálu společnou televizní anténu (STA) kontaktujte v případě problémů správce nebo majitele vašeho bytového domu, který by měl být obeznámen, jak konkrétně bude ve vašem domě situace řešena. Přechodem na DVB-T2 se budou měnit vysílací kanály (kmitočty), a tak bude nutné přeladit nebo vyměnit kanálové vložky nebo přenastavit širokopásmové zesilovače. Jde o profesionální zásah, který musí provést servisní společnost zaměřená na úpravy antén. Objednat ji musí správce nebo majitel domu, a to s dostatečným předstihem před vypínáním současného zemského televizního vysílání ve standardu DVB-T. Ani diváci využívající společnou anténu se ale neobejdou bez set-top boxu DVB-T2/HEVC nebo nového televizního přijímače DVB-T2/HEVC. 

Servisní anténářské firmy
Řešíte problém s nekvalitním televizním signálem nebo špatně nastavenou anténou? Pomoci vám může některá ze servisních firem, které se specializují na montáž a úpravu antén. Pokud žádnou  takovou neznáte kontaktujte náš Help Desk, kde se vám budeme snažit poradit.

Informace k přelaďování na DVB-T2 aktuálně vysíláme na televizním info kanálu "Televize přes anténu"který je vysílán v rámci Regionální sítě 7jejíž parametry naleznete zde www.mux7.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Připravujeme přechod na DVB-T2

Připravujeme přechod na DVB-T2

Přechod na DVB-T2 se blíží...